Çalışma Prensibi

Taşıma Ekipmanları

Kapasitede sorun yaşamamak ve ürün elde edildikten sonra ürünün zarar görmemesi için tüm taşıma ekipmanlarımızı kendi bünyemizde imal etmekteyiz.

Helezonlar;
Ham maddelerin ve yakıtın yatayda taşınması için imal ettiğimiz taşıma ekipmanlarıdır. U yada boru tipi uygun prosese göre imalatımız bulunmaktadır. Ürün türüne ve kapasiteye göre; hatve, motor, çap ve tip seçimi yaparak siz değerli iş ortaklarımıza problem yaşamayacağı taşıma ekipmanı yapmaktayız.

Kovalı Dik Elevatörler;
Hammadde ve ürünleri dik olarak taşımak ve yüksek bir noktaya çıkarmak için imal ettiğimiz taşıma ekipmanlarıdır. Kovalı dik elevatörlerimizde plastik kova kullanmaktayız. Geri dönüş kilitli motor redüktör grubumuz sayesinde olası bir enerji kesilmesi ve arza durumunda zarar görmeniz engellemektedir. Bant gerdirme sistemi sayesinde uzun süreli kullanım sağlanmaktadır. Kovalı dik elevatörlerimizde gözetleme kapaklarımız sayesinde çalışmanıza engel olmadan gerekli kontroller yapılabilir.

Zincirli Konveyörler;
Zincirli konveyörler tahıla zarar vermeden siloları yatay ve ya eğimli şekilde doldurma ve boşaltma amaçlı olarak kullanılan taşıyıcı sistemlerdir. Konveyörlerimiz farklı kapasiteler ve farklı model seçenekleri üretilmektedir. Tahrik , tekne ve avare kısımlarından meydana gelen zincirli konveyörlerimiz tamamıyla civata-somun bağlantısı ile birbirine monte edilmektedir. Böylece zincirli konveyörlerin montaj süresi kısaltılmış, teknik servis ve bakımı kolaylaştırılmıştır.

Olası bir enerji kesilmesi ve arıza durumunda zarar görmeniz engellemektedir. Bant gerdirme sistemi sayesinde uzun süreli kullanım sağlanmaktadır. Kovalı Dik Elevatörlerimizde gözetleme kapaklarımız sayesinde çalışmanıza engel olmadan gerekli kontroller yapılabilmektedir.

Kovalı Z Elevatörler;
Bakliyat, tohum, buğday vb. tarım ürünlerinin ve kırılganlığı yüksek endüstriyel hammaddelerin proses içinde veya paketleme esnasında bir noktadan diğer bir noktaya taşınmasında kullanılan makinedir. Taşıma esnasında ürüne zarar vermemesinden dolayı tercih edilir.

Yatay ve düşey eksenlerde aynı anda taşıma yapabilme kabiliyetinden dolayı kompleks üretim hatlarında çok verimli çözümler sunar. Yatay ve düşey eksen uzunlukları istenilen ölçülerde imal edilebilir. Düşey eksende 75° açı ile çıkacak şekilde tasarlandığı için “Yatay Z Elevatör” olarak isimlendirilmiştir. Bu açı ile hareket edecek şekilde tasarlanmasının sebebi yatay eksende alınan mesafeyi uzatmak ve ürün çekme kapasitesini artırmaktır.

Standart tip yatay Z Elevatörlere göre özgül ağırlığı yüksek endüstriyel ürünlerin taşınmasında ve/veya yüksek kapasite çözümlerinde tercih edilirler.

× Size nasıl yardımcı olabiliriz?