Çalışma Prensibi

Pelet Makinesi

Peletleme işleminden önce hammadde kondüsyonerden geçirilerek, hammaddenin iyileştirilmesi sağlanır. Proses için gerekli duyulan nişasta, melas vb. ürünler kondüsyonerde hammaddeye katılarak iyice harmanlanması sağlanır. Pelet makinesi içinde bulunan özel sertleştirilmiş rulolar ve özel imal edilmiş disk arasına sıkıştırılan hammadde peletlenmiş olarak çıkar.

Pelet makineleri dünya üzerinde içinde bulunan diskin iç çapı ile anılırlar. Ülkemizde biyokütle peleti üreten firmalar bu makineleri genelde yurt dışından ithal etmektedirler. Pelmak Pelet Makine kurucuları ülkemizde yeni yeni ufak kapasitelerde üretilen bu makineler üzerinde uzun süren AR-GE çalışmaları neticesinde yüksek tonajlarda ve yüksek kaliteli pelet makineleri imalatına başlamıştır. Çalışmalarımız neticesinde ahşap peletinde tek makinede 7 ton/saat, pirina ve tavuk gübresi peletinde ise tek makinede 22 ton/saat kapasitelere çıkmış bulunmaktayız.

Pelmak Pelet Makine olarak ülkemizde henüz çok yeni olan biyokütle tesislerin kurulumunu ithal ürünlerden daha uygun ve yerli sermaye olarak yapabilecek alt yapı ve projelere sahibiz. Bu, siz değerli yatırımcılarımıza acil durumda en geç 48 saat içerisinde servis sağlayabilmemiz açısından çok önemli bir noktadır. Pelmak Pelet Makine imal ettiği tüm ürünlerde olduğu gibi pelet makinelerine de iki yıl garanti vermekte ve ömür boyu servisini sağlamaktadır.

Pelet makinelerimizin rolleri, çember şeklinde olan diske yandan basınç uygular. Disk hareketli; roller ekipmanları ise hareketsizdir. Çalışma prensibine göre verimliliği en yüksek makinelerdir.

× Size nasıl yardımcı olabiliriz?